Redaktørens kommentar   |   linker   |   kopirett   |   kontakt oss
   Turer
   Fiske
   Utstyr
   Friluft
   Fluefiske
   Fotogalleri
   Bokomtaler
korte filosofiske tekster
Er du ny her?

Velg da "turer" i venstre marg. Der finnes kanskje vårt beste stoff. Slapp av noen minutter – drøm deg bort i bilder - og ta deg gjerne tid til å lese og kommentere.

 

Nettstedet håper å inspirere de som drømmer seg frem mot fjellvann, multer, ryper og turer i urørt norsk natur

Det er hva vi kaller fjellogfiske.......

 

Bokomtale

Norsk fjelleksikon, fastlandsnorge & Svalbard ? Red: Johan Christian Frøstrup & Rune Fensli - Friluftsforlaget ? 2002

Anmeldt av:Christian Tørriseng, 15.03.2003 15:18:41, Skriv inn kommentar

Fjellområder ? Zoologi ? Botanikk ? Geologi ? Innsjøer ? Vassdrag ? Isbreer ? Friluftsliv etc. I motsetning til Norsk fjellhåndbok som også har noen av de samme opphavsmennene synes jeg redaktørene treffer mye mer blink denne gangen. Dette er ikke en bok du leser fra perm til perm, men mer av typen du børster støvet av når det er noe du vil vite mer om. Boken dekker veldig mye, og er perfekt til inspirasjon og som en innfallsvinkel til grundigere viten om både fjellområder, dyr, planter, hytter og topper. Det eneste problemet med leksikon er at man kan slå opp hurtig på alt man vet, men at man har mindre muligheter til å resonere seg frem til ting ut fra antagelser.
Terningkast:


Skriv gjerne en kommentar til artikkelen. Gjennom kommentarer hjelper du å holde fjellogfiske levende og det setter vi umåtelig stor pris på.

Legg inn kommentar
Overskrift:
Navn:
Kommentar:


Til 				fotogalleri
Quiz
Hva viser bildet?
Dagens utsagn
En tung sekk bygger moralen
Bokomtale

Terningkast:

Kommentar
Pakkliste
Avstemming

Hva er best på tur?
Telt, ingen tvil
Lavvu, basta
Kommer an på


Søk siste tiden


isfiske
børgefjell
finnmarksvidda
rype
sluk
røye
tolga
vinteren
stabbursdalen
rindal
forollhogna
nordmarka
hardangervidda
telt
saltfjellet
femundsmarka
skjækerfjella
Fjellrype
moh
blåfjell
ørret
atnasjøen
knuter
jakt
sylene
femund
atnasjøen
Storfugl
ørretfiske
finnmarksvidda
alta
røyefiske
kjennetegnene
tiur
rendalen
stor
Femundsmarka
største
porsanger
finse
turtips
fosen
nordfjord
svartisen