| Turer |
| Fiske |
| Utstyr |
| Friluft |
| Fluefiske |
| Fotogalleri |
| Bokomtaler |
![]() |
Er du ny her?Velg da "turer" i venstre marg. Der finnes kanskje vårt beste stoff. Slapp av noen minutter – drøm deg bort i bilder - og ta deg gjerne tid til å lese og kommentere. |
|
Nettstedet håper å inspirere de som drømmer seg frem mot fjellvann, multer, ryper og turer i urørt norsk natur
Det er hva vi kaller fjellogfiske....... |
Hardangervidda... Smak på ordet og kjenn følelsen av ørret, rein, ryper, elver, vann, lyng, berg og stein. Et enormt areal som bare ligger der å venter på en ivrig fisker og friluftsmann. Helt siden jeg begynte å forstå gleden ved friluftslivet har denne følelsen vært der, og endelig skulle altså ryktene testes ut personlig. En uke med ørretfiske i helt nye områder. Som en innledning kan jeg vel si at opplevelsene denne uken ikke står så mye tilbake for turer jeg har hatt på nordligere breddegrader.
Multer, ørret og en fornøyd artikkelforfatter på Hardangervidda.
Over en telefonsamtale med min gamle nabo Torgeir får jeg vite at også han har ferie i august. At han i den senere tid også har begynt å interessere seg for ørretfiske har ikke gått meg hus forbi, og et kort spørsmål er nok for Torgeir til å tenne på idéen. Dermed blir det Hardangervidda. En fredag kveld noen uker senere møtes vi som avtalt på Haukeliseter. 4-5 timer i bil og buss er allerede tilbakelagt (jeg fra Stavanger og Torgeir fra Oslo), og det er et hyggelig gjensyn mellom to som har mange felles minner fra oppveksten i Trondheim. Jeg husker da han ga meg juling på barneskolen, og han husker sikkert hvordan vi klønete nærmet oss det andre kjønn de første gangene. Nå har vi en uke til å snakke om slike ting, og oppleve Hardangervidda med telt, sekk, kamera og fiskestang.
Bare en sekk eksperimentet:
Etter en jeg hadde en god test med kun en sekk på en 2-manns ukestur
tidligere i sommer bestemte vi oss prøve med bare en sekk også nå. Idet vi
pakket om falt vi som vanlig for fristelsen av å putte ting vi kan få bruk for
i sekken. Det gjorde at sekken veide sikkert litt over 30 kilo ved oppstart morgenen etter,
og med den lange dagsmarsjen vi hadde planlagt ble dette i tyngste laget.
Resultatet ble at vi gikk litt saktere enn normalt og at lårene ble skikkelig
møre opp og ned med bratte skråninger. Målet for denne turen var nemlig noen
øde idylliske blå flekker jeg hadde ringet rundt på kartet. At dette var et
heldig valg er hevet over enhver tvil, og vi kaller heretter dette området for "Eldorado". Konklusjonen
på bare en sekk eksperimentet blir at det anbefales hvis totalvekt holdes under
25 kilo, og dagsmarsjene ikke er overstiger 6 timer.

Med en sekk på 30 kilo er det godt å tøye
lårene.

Bålstemning fra teltleiren midt i Eldorado.
I Eldorado finnes flere vann, bekker, viker, inn- og utos, og vakker natur milevis i hver retning. Å ta seg inn hit derimot krever en tapper innsats fra både rygg, hjerte og føtter. Det var derfor sent på kveld en tåkelagt lørdag at vi nådde teltleiren og kunne kaste den første duppen på vannet mens utstyret ble pakket ut. En time senere har mørket innhentet oss og vi ligger i hver vår sovepose mens noen ørreter på 3 hekto hver freser i panna i ytterteltet. Ved siden av primusen står også en kasserolle full av brennheit vann, mens en kaffetår glir ned i magen. Slitne, men lykkelige er vi endelig på plass på Hardangervidda, en av Norges mest omtalte fjellområder. Her har ferdselsårer gått i århundrer, og ryper, rein, ørret og bær har blitt høstet i stort monn av folk med fjell og villmark i sjela. Noe av dette har vi allerede fått oppleve, og Torgeir tok sin første fjellørret noensinne denne kvelden.

Hardangervidda er også fjellrypas terreng, men husk at om 20 dager starter jakta.
Begge våkner vi av høstsola som brenner på teltduken. I en trøtt, men erfaren bevegelse tennes primusen og risengryn og vann settes over flammene. En halvtime senere helles tørrmelkspulver og salt over i kasserollen og frokosten blir servert med kanel, smør og sukker. Lattermusklene våkner også idet Torgeir bemerker min rause omgang med tørrmelka på følgende måte; "Nyhet fra Viking, nå får du 2 kilo tørrmelk, - tilsvarer hele 1 liter melk....."!
Som vanlig er Torgeir frempå med kommentarer om både det ene og det andre, og mange gullkorn serveres denne uka. Hans mange etterligninger treffer også blink, og Hans Wilhelm Steinfeldt, Odd Karsten Tveit og de andre av NRKs utenriksreportere er minneverdige favoritter.
Idylliske omgivelser i Norges største nasjonalpark.
Nybegynnerflaks og ørretfiske:
Som nevnt tidligere er Torgeir i starten på sin fjellfiske- karriere.
Likevel hindrer det ham ikke i å få turens første kilosørret etter bare noen
få kast søndag morgen. Hans rolige og varierende innsveiving av en Sølvkroken
Spesial i størrelse 10 gram blir uimotståelig for ørreten som etter noen
minutter blir med på land. Torgeir er i ekstase og en sånn flaks på første
turen er bare utrolig. Jeg kjenner mange som har slitt i årevis for å få et
sånt eksemplar på kroken. Litt senere biter det også på en halvkilos som
får gå tilbake der den kom fra. Det spesielle med fjellfiske får vi oppleve
til fulle denne dagen mens nordavinden og høstsola sloss om oppmerksomheten.
Vanligvis er fisket dårlig på slike kalde dager med nordavind, men fisken kan
altså lures for den som står på. Generelt kan man vel si at fisken står mye
dypere i vannet i denne perioden, og at fisken først trekker inn mot grunnene
og land utpå kveldingen. Derfor kan det på dagtid være lurt å sveive sakte
og la det som henger i enden av snøret beføle bunnen på veien inn.
Litt senere biter det også hos meg og nok en 1000 grams blir lurt. Med dette tar vi lunsj, og filiterer fiskene i vannkanten. Middagen er dermed sikret og vi har nok ørret for i dag. Det betyr fang og slipp resten av dagen. Omstritt mener vel mange, men vi gjør dette av praktiske årsaker. Vi liker å fiske, men har ikke kapasitet til å ta opp mer enn vi kan spise. Så enkelt er det! Og maten vi hadde denne kvelden får du oppskrift på her:
Oppskrift
Nå skal jeg gi deg oppskriften
på en rett du garantert vil imponere deg selv og turfølget med. Marinert
ørret med ris, paprika og sjalott-løk. Først får du ørret som du
renser så mye som mulig. Helst filiter den og fjern skinn og bein. Denne
marinerer du i en ferdiglaget marinade som du får kjøpt på butikken (du
kan også lage en selv). Jeg anbefaler den med sitron fra Caj P. som du
får kjøpt på Rimi blant annet. Tørk fisken med papir eller noe annet
før du legger filetene i marinaden.
Kok så ris for seg selv og stek hakkede biter av en halv rød paprika pluss ca 5 sjalottløker i smør i panna (du kan gjerne bruke mer enn denne dosen om du gidder å bære). Når risen, paprikaen og løken er ferdig kan du blande alt i riskasserollen og begynne stekingen av fisken. Og ikke stek fisken alt for lenge.
Smak til med litt salt på både fisken og risen, og retten behøver egentlig ikke annet krydder. Når ørreten er ferdig setter du den på hvil mens riskasserollen får en oppvarming. Fyll så fatet med risblandingen, og legg fisk oppå. Middagen kan gjerne avsluttes med en liten akevitt og varm kaffe. Det gjorde nemlig vi og sovnet salige inn med mette mager og en gane som bare tenkte, herregud så godt!!!
Marinert ørret à la fjellogfiske
Mer nybegynnerflaks:
De neste dagene gikk med til det samme. En god frokost, noen slappe timer
ved teltet før sekkens ene sidelomme fylles med dagens nødvendigheter og
slenges over skulderen. Sammen med oss og fiskestanga går ferden til nye vann i
området med håp om fisk og andre opplevelser. Når været er tålelig er dette
et herlig liv som det går fort å bli vant til. Selv om man våkner som et
lemstert vrak der det føles som om alle kroppens bein har blitt fullstendig
stokket om på, så smiler livet likevel utover dagen. Det gjelder bare å
strekke ut litt å stabbe seg ut av teltet.
En av disse siste dagene er det storfisken virkelig bestemmer seg for å bite. Noen timer resultatløst ørretfiske avsluttes av et kontant rykk i stanga, og jeg kjenner at her er det virkelig storfisk på gang. Midt under kjøringen av fisken bryter bremsen på snella sammen. Gjengene ødelegges rett og slett og eneste måten å stoppe fiskens utras på er ved å holde snøret med hendene. Ved å dra stanga bakover, og føre den frem mens jeg sveiver som gal klarer jeg også å få inn noen meter. Likevel er det et enormt plask som klarer å løsne den store fisken og sende en ensom sluk i min retning. Hjertet slår som på en kanin og først nå forstår jeg hva jeg mistet. En ørret på godt over 1,5 kilo møter man ikke hver dag og det kan være lenge til neste gang. Alltid, alltid er det de største man mister tenker jeg idet jeg ser Torgeir bevege seg langs bredden et stykke bortenfor.
Det neste kastet gir også fisk, og denne gang klarer den skakkjørte snella å få fisken helt på land. Anslått vekt er ca 0,8 -0.9 hekto, og en fattig trøst. Idet jeg bløgger fisken hører jeg "Ja, jaaa, Christian, Christian koooom"! . Disse frasene kunne like gjerne vært hentet fra en film av grovt kaliber, men denne gangen er det Torgeir i en helt annen ekstase. Jeg løper i rekordfart mot ropene og kan litt senere se en stor skygge bevege seg nede i vannet mens kompisen ikke klarer å holde praten tilbake. Ved litt nærmere øyesyn forstår jeg at fisken er stor, og at vi snakker om ørret i overkant av halvannen kilo. Litt senere får vi beistet på land og kan ta noen minneverdige bilder av en feit ørret på hele 52 cm.

Nybegynnerflaks, hva er det?

Riktignok er denne mobilen liten, men de to fiskene er virkelig store.
Torgeir er selvsagt i ekstase etter opplevelsen og klarer ikke helt å sitte
stille. Vi har nå ca 2 timers fiske før vi må returnere til teltet og fisken
er i bettet. Fiskene fileteres derfor raskt og pakkes ned i sekken. Tankene på
storørreten som glapp gir ikke slipp og jeg forflytter meg ivrig bortetter
land, mens stange svinges i øst og vest og kanskje også litt i sør og nord. Litt senere får jeg napp og klarer
med hendene å dra denne ørreten på land. Siden vi har nok mat tar jeg kun et
bilde før den settes tilbake til vannet igjen. Fisken er akkurat 50 cm lang,
men ikke like feit som prakteksemplaret til Torgeir.

45 i skonummer blir ikke stort sammenlignet med denne karen.
Tilbake i teltet ble det nok en fantastisk ørretmiddag til vissheten om at eventyret snart er slutt. For å spare kroppene bestemte vi oss for å begynne hjemturen morgenen etter, og bruke 2 dager tilbake til bilen. Siste natta falt også noen snø og haglbyger ned på teltet, og en frisk og klar høstdag åpenbarte seg. Med det klimaet fikk vi begge assosiasjoner til rypejakt og september. Hele uka hadde rett og slett vært en formidabel suksess, og Torgeir, nå er du vel frelst til et liv med drømmer om fjell og fiske?
Iallefall var det en fornøyd kompis som satte seg på Haukeliekspressen mens jeg kjørte gjennom vakker natur gjennom blant annet Røldal, Ølen, Haugesund og til Stavanger. Med stereoanlegget på full guffe, en potetgullpose på passasjersiden, og et bredt glis i fjeset sendte jeg noen varme tanker opp til Eldorado.
Skriv gjerne en kommentar til artikkelen. Gjennom kommentarer hjelper du å holde fjellogfiske levende og det setter vi umåtelig stor pris på.
Dette høres så fantastisk ut og jeg klør etter å ta fatt i stanga!
Trenger man fiskekort for en slik tur?? evntuellt hvor får man tak i det om man kommer fra vest?
Selv liker jeg best godvær på vårsnø. Da bobler det av liv. I bekker, blant fugler, hos fisken og plantene. isfiske eller fiske i råker går da. Ellers er vel standardsvaret mellom juli og august. Eventuelt kan du drøye det utover høsten frem til 15.sep.
Har tenkt meg på fisketur på hardangervidda, men når på året er dette best? vil helst ikke være blandt mange mennesker så vil derfor utenfor "sessong"
En kort samling av gammelt arkivmateriale fra denne turen ligger nå på YouTube. Søk etter fjellogfiske så finner du det. Ikke all verdens kvalitet men kanskje inspirasjon likevel?
Hei. Jeg har tenkt om å ta en tur til Hardangervidda i neste sommer med faren min som feirer sin 70 års bursdag. Han skal reise fra Island til Norge kun til å fiske så jeg trenger veldig gode fisketips om fluefisking der eller kan jeg godt tenke meg og har en guide ditt. Er det noen som har lyst å dra med to Islendinger(en som bor i Norge) ditt og veilede dem om området? Hvis det er noen da betaler jeg selfølgelig for det så lenge prisen er riktig ;o). Er guide selv på Island og vet og det kan ofte hjelpe veldig mye. Vennligst ta kontak på e-post: julius@nordicfisher.com
Muharrem Kaya, 22.08.2009 08:36:15
Hei... Jeg har tenk til å ta en tur til Hardanger vidda snart,er det noen som kan gi meg litt tips hvor i Hardangervidda jeg bør dra?? Hilsen Muharrem Kaya
Har vært på Hardangervidda syv år på rad. Østvidda er det mange fra østlandet som bruker. Lett tilgjengelig, lett å gå, men ganske kjedelig synes jeg. Og dessuten full av ørekyte. Skal du ha fisk av stor og god kvalitet er midt- og vestvidda dit du skal gå. Og du må ofte gå et stykke. Bestem deg for et område, sett opp en basecamp og ta deg små turer derfra. De beste fiskevannene ligger heller ikke rett ved stien. Neste år finner du et nytt område. Å prøve og bli kjent med hele vidda med tung sekk på en ukes tur blir du bare sliten av. Da blir det ikke tur neste år. Skal du på Hardangervidda og få litt tur og fjellfølelse er det ikke nok med tre dager. Da kommer du ikke dit du egentlig ønsker deg og du får ikke den roen du søkte etter når du først tenkte tanken på å dra. Og ikke pakk med deg alt du tror du vil få bruk for. Vær kritisk. En langtur er ikke en lørdagskveld hjemme med alt du kan ønske deg i sekken. Mat:en pose real turmat for hver dag, havregrøt med sukker og kanel til frokost. Noen suppeposer eller "rett i koppen", et par pakker bacon, litt sjokolade og resten selvfanget fisk. Så enkelt er det og så enkelt bør det være. God tur.
alle kaller selvfølgelig sine fiskeplasser eldorado! men hadde vært fprferdelig hyggelig om det hadde finnes muligheter til å noen gang få del og tips om områdene ikke nødvendigvis vannene.
Christian, 18.05.2008 21:42:58
Ja - 1000 svar her. Sjekk artikkelen "Min slukboks" under fiskestoff i venstre marg. Ellers. Små fisk: Spinnere eller mark og dupp. På større fisk kan alt fungere - mitt tips er likevel store sildesluker og skjesluker som f.eks møresilda. Kobber og rødt er standardfarger for fjellfiskeren.
Ja dette ga virkelig inspirasjon til ny tur til vidda. 9 år siden sist nå. Barn, tidsklemma, travle dager i Oslo får ta skylda. Forstår at det ikke nytter å spørre etter hvor dere gikk men bruker selv å gå inn fra nordsiden og så innover traktene mot Normannslågen. Nydelige områder.
Christian, 13.02.2008 21:06:50
Enig med Ragnar. Gir ingen direkte tips her, men håper likevel stoffet inspirerer folk til å lete på egen hånd...
Gå,let,finn,prøv, så finner nok også du et bra fiskevann. jeg hadde ihvertfall aldri fortalt om mine gode fiskevann.Ikke nå etter at noen begynte å fiske med garn i noen av dem jeg tipset om. Min hemmelighet får være manges nysgjerrighet. :-)
Er det noen som kan tipse meg om noen bra fiskevann på hardangervidda???
Thor Håkon, 21.01.2008 10:07:29
åå detta er deilig det=) ska opp dit te sommern=) er helt nydelig å bare slappe av å Nyyte norge som det er der oppe:D:D
Prøv padletur opp Normannslågen. Fantastisk natur - godt fiske, men tendenser til kø i høysesongen. Ta derfor turen før eller etter de andre.
hvilke bestemmelser gjelder for fiskerett på vidda, f.eks ved gamle fiskehytter der tomten ikke er eid?
Det fortsetter å komme SPAM fra USA ser jeg. Må vel sette opp et filter her.
Christian T., 21.08.2006 08:58:55
SPAM - VIRUS - TULLEKOMMENTARER
Som Ragnar her påpeker - vi sliter en del med tullekommentarer fra USA et eller annet sted. Vi vil fikse dette så raskt som mulig.
Kansje en ide,å ha spamfilter eller ka det nå heter, for å sile ut alle disse dritt(tulle) meldingene som er lagt inn i det siste.
Eldorado er ikke på Hardangervidda...
Eldorado er nord for polarsirkelen
Eldorado på Hardangervidda - ja, håper det!
Vi drar inn på vidda i morgen! vi går fra Møsvatn og vestover til Haukeliseter. Gleder meg voldsomt! takk for inspirerende artikkel.
Av:Adrian, 27.07.2006 11:41:15
Høres helt rått ut....!Men er det mye røye og ørretvann på Hardangervidda??
dette hørest herleg ut. Eg fekk lyst til å ta meg ein tur til vidda i dag. Eg bur i gauset nesten oppe på vidda. Det er nydeli natur her.
Enig med Øystein. Men husk - mer is jo høyere og mindre vannet er. Noen vann helt vest på vidda f.eks kan ha is lenge ut i juli.
Erfaringsmessig så er isen gått på Halnefjorden til 1.JULI,men ring på Halne fjellstue for å spørre. Isen går før jo lengre sør på vidda du kommer.
Jeg lurer også på dette med isen der oppe på Hardangervidda. Har lyst til å ta en tur snart, men vet ikke når isen går. Noen som kan hjelpe?
Jeg lurer på å ta en uke på hardangervidda i starten av juni, er det noen som har en formening om når isen på vanna oppå der bruker å forsvinne?
Det er helligbrøde å fjerne skinnet fra ørret som skal steikes. Sprøstekt ørretskinn er en delikatesse.
Roger Tørriseng, 07.04.2006 20:56:32
Man bør bløgge/tappe blodet av all fisk og dyr med en gang.likaså ta ut mageinnhold/tarmer så fort som mulig,skrap bort blodranna som ligger inn mot ryggbeina,så er fisken klar for filetering.Enig med Ragnar start fileteringa fra hodet og dra kniven ned mot sporden.En god kniv er halve jobben.Skal du ta skinnet av fisken må du ta bort alle finnebeina,start da fra sporden få til en liten flipp som du kan holde i.Hold kniven så nære underlaget som mulig mens du drar i flippen og vips er fileten skinnfri.Da er det på tide å begynne å smelte smør til steiking.bon appetit.
Jeg Bløgger å sløyer all fisk Før Jeg begynner med å filitere den,også ørreten. Faktisk gjør jeg det med all ferskvannsfisk med en gang jeg har fått den.Både for å ungå dårlig smak,og for å se på Farge,og kvalitet.Skitt fiske i Påsken allesammen.
Christian Tørriseng, 07.04.2006 15:01:28
Ja ja - kanskje det Ragnar. Men mange roter seg inn i tarm og annet mageinnhold når de begynner den veien og tar dermed med seg mer av det enn fiskekjøttet i øvre del av fiskekroppen. God påske!
Grei nok besskrivelse Christian,men det letteste er nok å begynne ved hodet og snitte (skjære) nedover mot halen,(ryggbeina vender bakover). Ellers vil jeg si at Brusletto Hunter,eller Gutta på tur kniven er greie allround kniver som er greie til sløying,filletering og ellers alt en har bruk for en kniv til på tur.
Christian T., 07.04.2006 08:05:27
Bruk en sylskarp, tynn og relativt lang kniv. Ikke av typen lommekniv (for liten), samekniv (for tykk), standard snekkerkniv (for klumpete), sverd (for lang). Legg fisken ned på et jevnt underlag. I starten begynn ved sporden (det mange kaller hale - fisken har hverken hale eller hals forresten). Hold sporden med 2 fingre (eller press sporden fast i underlaget med den ene hånda) - og start skjæringen der fiskekjøttet begynner (rett innenfor sporden). Poenget er at du skal skjære helt inntil fiskebeinet hele veien frem til fiskens hode. Da har du delt fisken i 2 og forhåpentligvis fått med deg halvparten av alt fiskekjøtt på oversiden og bein og andre halvdel på undersiden. Husk å hele tiden holde fisken flat og ned mot det jevne underlaget mens kniven også holdes flat eller med kniveggen en aning ned mot fiskebeinet. Man kan og begynne ved hodet - men det er kanskje vanskeligere om du aldri har sett det blitt gjort før. Lykke til Werner og ha en fin sommer - har de samme planer som deg forresten: Isfiske først og så en etterlengtet sommer ved idylliske fjellvann.
Skal på isfiske etter røye i påsken, men ohh gud som jeg ser frem til ørret fiske på fjellet til sommeren. Bra og artig skrevet... nå hvordan fileterer man egentlig ørret skritt for skritt?
dette var en kuli side azza denne skal jeg gå in på flere ganger koza koz karoline
Christian Tørriseng, 11.08.2005 16:35:19
Noen områder er private - andre statsgrunn. Dette kan ses på kartet over parken. For statsgrunn kjøpes kort gjennom de ulike turistkontorene (kommunene) rundt parken, eller på inatur.no. Der kan også enkelte private kort kjøpes, selv om de ulike eierne/eielagene kan være vanskelig å finne ut av.Synd egentlig at det ikke ekstisterer et eget Hardangerviddakort slik som i Børgefjell og andre områder. Blir ingen tur til vidda for meg men skal besøke andre steder. God tur - gleder meg til å høre hvordan det gikk.
Ragnar Sollid Næss, 11.08.2005 16:22:32
Av diverse uforutsette årsaker, må eg avlysa min ittekvert godt planlagte tur te(i) Femundsmarka i år. MEN det blir tur på Hardangervidda,og Haukelifjell,med Haukeliseter som utgangspunkt. Eg glede meg som en unge,og det blir jo ikkje bedre av å lesa artikkler som denne. Eg reise nå te helgen,og går utifra at de går an å kjøpe fiskekort på Haukeliseter,Sjøl om medlemskapet i STF.virker som fiskekort i noen vann,så må eg vel ha et eller flere til vann lenger inne på vidda,vet noen noe om dette?
Hansi og Henki, 13.06.2005 12:40:40
Kansje du kunne pakket litt mer fornuftig så du ikke måtte bære så tungt!!
Erik Bjerkaas, 23.03.2005 12:07:02
Høres herlig ut. Skal på Hardangervidda for 2. gang høsten 2005.
Det er morro med full klaff i fjellet.kanskje lurt med hver sin sekk?anb.70L anatomisk.
Utrolig tur.Ble meget frista for å si det sånn. Kunne jeg få vite hvilken rute dere gikk?
|
QuizHva viser bildet? |
Dagens utsagnIngen klær er pustende, vann- og vindtett. Gå heller naken! |
Bokomtale![]() Terningkast: |
KommentarPakkliste |
Avstemming
|
Søk siste tiden
isfiske
|